To oni łapią najgroźniejszych przestępców. 20 lat temu powstało CBŚP


To oni łapią najgroźniejszych przestępców. 20 lat temu
Rozbili ponad 3,5 tys. grup przestępczych, ustalili 90 tys. podejrzanych, zabezpieczyli mienie warte ok. 8,3 mld zł, zlikwidowali prawie 300 laboratoriów narkotyków, blisko tysiąc plantacji konopi i ponad 100 fabryk nielegalnych papierosów. Przejęli też ponad 43 tony narkotyków, prawie 1,9 mld papierosów oraz prawie pięć tys. sztuk broni. Dziś mija 20. rocznica powstania CBŚP.


Lotto – wyniki losowania z 15.04.2020 – Wiadomości
To oni łapią najgroźniejszych przestępców. 20 lat temu powstało CBŚP Koronawirus w Polsce i na świecie. Minister zdrowia: będziemy “luzowali” restrykcje dotyczące epidemii “małymi …


Policja. CBŚP, „polskie FBI” skończyło 20 lat – tvp.info
Przestępcy „zarabiają” miliony złotych za pomocą tak zwanych karuzel VAT-owskich, sprzedaży oleju napędowego czy produkując nielegalne papierosy. Od blisko 13 lat funkcjonariusze CBŚP zajmują się najnowszym zagrożeniem, czyli gangami pseudokibiców. W ostatnim czasie grupy te zaczęły dominować w niektórych rejonach Polski.


Dwadzieścia lat codziennej wojny z ludźmi, którzy nie …
Ponad dwadzieścia lat temu w Komendzie Stołecznej Policji powstał Wydział do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Funkcjonariusze z tej komórki łapią najgroźniejszych przestępców, rozbijają brutalne gangi, dostają najtrudniejsze sprawy w garnizonie warszawskim. Śledczy z tego wydziału rozbili m.in. grupę mokotowską, markowską i gang nowodworski.


NAJGROŹNIEJSZYCH GANGÓW – Aktualne wydarzenia z kraju i …
policjantami z innych państw. Pomysł tworzenia takich zespołów kilkanaście lat temu przeniósł z Niemiec gen. Adam Rapacki. – Idea była prosta: zespół przejmuje ściganie najpoważniejszych i najgroźniejszych przestępców, poszukiwanych za zabójstwa, rozboje, gwałty czy udział w zorganizowanych grupach


Dobry pies, to i tak zły pies. “Poświęciłam życie tej …
Mają za sobą 20, a nawet 30 lat służby w policji lub straży pożarnej. Łapali najgroźniejszych przestępców, pracowali po 15 godzin dziennie. Dziś słyszą, że są “zbrodniarzami” i …


Był poszukiwany od trzech lat. Jeden z najgroźniejszych
Działał w kilku grupach przestępczych, ma na koncie m.in. podrabianie pieniędzy i dokumentów, korupcję, uszkodzenie ciała, posiadanie narkotyków. Do odbycia ma 20 lat więzienia. 44-latek z Warszawy, ps. Broda, poszukiwany był czterema listami gończymi. Ukrywał się na terenie różnych państw. Wpadł na Majorce.


MOKOTOWSKIEGO GANGSTERA – Aktualne wydarzenia z kraju i …
Proces groźnego gangstera. Prokuratura chce dla “Bukaciaka” niższej kary, niż orzekł sąd. Przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie rozpoczął się w czwartek proces odwoławczy w sprawie jednego z najgroźniejszych gangsterów ostatnich lat. Rafał B., ps. Bukaciak, został skazany na 25 lat więzienia, ale oskarżający go prokurator chce nadzwyczajnego złagodzenia kary.


List gończy – Warszawa
Działał w kilku grupach przestępczych, ma na koncie m.in. podrabianie pieniędzy i dokumentów, korupcję, uszkodzenie ciała, posiadanie narkotyków. Do odbycia ma 20 lat więzienia. 44-latek z Warszawy, ps. Broda, poszukiwany był czterema listami gończymi. Ukrywał się na terenie różnych państw. Wpadł na Majorce.


GANGI PRZESTĘPCÓW – Aktualne wydarzenia z kraju i …
Ustawa dezubekizacyjna obowiązuje od 1 października 2017 r. Zdaniem obecnych władz ma przywrócić sprawiedliwość i ukarać oprawców systemu totalitarnego. Problem w tym, że ukarała tysiące osób, które w wolnej Polsce narażały życie, łapiąc przestępców i rozbijając najgroźniejsze gangi.
Bluetooth obd2