Konferencja premiera Morawieckiego i ministra …
Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odbyła się w środę 25 listopada. W ramach walki z epidemią koronawirusa w Polsce, rząd z premierem i …


Poseł PiS zakażony koronawirusem. Ma silne objawy
Polityk poinformował, że już prawie dwa tygodnie temu, kiedy poczuł się gorzej, profilaktycznie odwołał wszystkie spotkania i odizolował się od otoczenia, by zminimalizować zagrożenie …


Kołakowska nawołuje do zdjęcia maseczek. „Ważny polityk
Wśród polskich celebrytów nie brakuje tzw. koronasceptyków, do których należy Viola Kołakowska. Była partnerka Tomasza Karolaka po raz kolejny podzieliła się swoimi spostrzeżeniami …


„Drobne zmiany” mogą poprawić „dobrą zmianę”. 8 konkretów …
Premierowi Morawieckiemu jako motto na drugą kadencję warto zadedykować tzw. modlitwę Marka Aureliusza: „Panie Boże, daj mi pokorę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę, odwagę, abym zmienił to, co mogę zmienić, oraz mądrość, abym odróżnił jedno od drugiego”.


Zakrocki: “Morawiecki cieszy się z klimatycznego weta …
To, co się udało polskiemu rządowi, to zastopować ważną unijną inicjatywę. Pozyskał tylu sojuszników, by zmienić w deklaracji szczytu zapisy dotyczące polityki klimatycznej i środowiskowej. Chodziło o dojście Unii do “neutralności klimatycznej” do 2050 roku.


Premier Morawiecki w ,,La Repubblica”: BASTA! Za kryzys …
4. Widać , że w sytuacji epidemii i kryzysu gospodarczego Unia Europejska nic nie robi, nie ma planu jak pomóc potrzebującym ale za to wtrąca się w sprawy , które nie są w jej kompetencji. 5. Przorganizować UE , zmienić przepisy i traktaty, bo w obecnych ramach prawnych Unia nie robi nic dobrego i nie zdaje egzaminu.


Morawiecki: Zakaz wychodzenia z domu z powodu koronawirusa …
Bo kto i co może zatrzymać Polaków przed przemieszczaniem się po całym kraju i spotkaniami rodzinnymi w domach, nie mówiąc o uroczystościach w kościołach. A wynik naszej aktywności w tych dniach może być znany z racji czasu inkubacji w terminie od 5 do 14 dni. Czyli pomiędzy 17 a 27 kwietnia.


Morawiecki stchórzył | En passant
Tymczasem premier Morawiecki kierował się nadchodzącymi wyborami. Za chwilę wybory europejskie i parlamentarne w Polsce. PMM nie chciał narazić się swojemu elektoratowi. Wyborcy PiS są jednorodni etnicznie, jednorodni religijnie (to katolickie państwo narodu polskiego), a ich partia nie chce być przelicytowana pod względem patriotyzmu.


Kukiz: Jestem w zawieszeniu politycznym [WYWIAD …
“Chciałbym już zakładać koło, ale w związku z sytuacją w Koalicji Polskiej jestem w zawieszeniu politycznym. Na razie nie muszę z nikim współpracować” – mówi PAP lider Kukiz’15 Paweł …


Podsumowanie najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia …
Dalej wypadki potoczyły się w tempie ekspresowym. W trybie korespodencyjnym Rada Mediów Narodowych podjęła głosowanie za odwołaniem prezesa Jacka Kurskiego. O 22.30 prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki wystąpili na konferencji w sprawie rekompensaty za utratę wpływów z abonamentu dla mediów publicznych.